Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy ciążowej choroby trofoblastycznej

Każda przyszła mama stara się dbać najlepiej jak może o siebie, a tym samym o swoje maleństwo. Choroby trofoblastyzcne należą jednak do grupy chorób, przed którymi nie możemy się uchronić, są one bowiem schorzeniami uwarunkowanymi genetycznie.

Zobacz również opis choroby: Ciążowa choroba trofoblastyczna

Regularne wizyty u ginekologa pomogą je ewentualnie zdiagnozować, jednak najważniejsza jest zawsze własna obserwacja tego, co dzieje się z naszym ciałem. Dlatego warto poznać objawy tych schorzeń.

Krew zawsze stanowi wyraźny sygnał alarmujący

Obecność krwi wydobywającej się z dróg rodnych (poza terminem miesiączki) jest zawsze sygnałem alarmującym, wskazującym na niepożądane zmiany w naszym organizmie. Dla kobie w ciąży powinna ona być szczególnie ważnym ostrzeżeniem. Bardzo często może bowiem świadczyć właśnie o którejś z chorób trofoblastycznych. Krwawieniu towarzyszy przeważnie również macica powiększona nieadekwatnie do wieku ciąży.

Jeśli krwawiniom towarzyszą dodatkowo mdłości, zawroty głowy i nadciśnienie, tym bardziej może to stanowic potwierdzenie naszych obaw. Pamiętajmy jednak, że ostateczny werdykt należy do lekarza i nie można wyciągać samodzielnie pochopnych wniosków zawsze konieczna jest konsultacja ze specjalistą.

Podwyższony poziom gonadotropiny kosmkowej


Nadprodukcja gonadotropiny kosmkowej może skutkowac zawrotami głowy, mdłościami. Bardzo istotne jest regularne kontrolowanie jej poziomu w trakcie trwania całej ciąży. Każdego rodzaju anomalia mogą świadczyc o rozwoju jednej z chorób trofoblastycznych.

Autor:

Karolina Podlasek

Zobacz również opis choroby: Ciążowa choroba trofoblastyczna

Objawy raka kosmówki

Rak kosmówki zwany inaczej kosmówczakiem lub nabłoniakiem kosmówkowy. Jest to rodzaj nowotworu, który niekiedy towarzyszy kobietom podczas ciąży. Szczególnie może się rozwinąć po przebyciu ciąży zaśniadowej lub po poronieniu.... czytaj więcej

Objawy wewnątrzmacicznego ograniczenia rozwoju płodu

Wewnątrzmaciczne ograniczenie rozwoju płodu to choroba, która powoduje, że dziecko rodzi się z mniejszą masą urodzeniową niż powinno. Wpływ na powstanie IUGR mają różne czynniki, jednakże najważniejsze i najbardziej znaczące są wczesna diagnoza i podjęcie leczenia noworodka.... czytaj więcej

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy