Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy cysty

Inne nazwy objawów choroby: Objawy torbiela;

Torbiel inaczej cysta jest wypełnioną płynem bądź galaretowatą substancją przestrzenią, która może się pojawić w różnych miejscach ciała. Torbiele są swego rodzaju łagodną formą nowotworów. Jednak istnieje ryzyko przekształcenia się w nowotwory złośliwe, stąd też nie należy ich lekceważyć.

Zobacz również opis choroby: Cysta

Cysty pojawiają się w związku z nieprawidłowym przepływem płynów w organizmie. Ma to miejsce podczas infekcji, stanów zapalnych oraz powstawaniu różnego rodzaju guzów. W niektórych przypadkach torbiele są uwarunkowane genetycznie. Najczęściej pojawiają się na jajnikach.


Jakie są objawy torbieli zewnętrznych?


  • gradówki (na powiece)
  • kaszaki (na twarzy)

Jakie są objawy torbieli wewnętrznych?


  • bóle podbrzusza
  • mdłości
  • wymioty
  • niepokój
  • zaburzenia miesiączkowania

Leczenie torbieli może przebiegać różnie. Przy dużych cystach oraz tych, które przekształciły się w nowotwory złośliwe konieczne jest przeprowadzenie zabiegu operacyjnego, podczas którego usuwa się powstałe zmiany. W niektórych przypadkach leczenie wiąże się z odsysaniem płynu z cysty, przez co ulega ona skurczeniu. Przy całkowicie niegroźnych zmianach nie przeprowadza się żadnego leczenia. Przy niewielkich torbielach zewnętrznych na twarzy nie trzeba podejmować specjalnego leczenia. Wystarczy udać się do kosmetyczki, która może usunąć zmianę. Przy gradówkach konieczne jest udanie się do okulisty. Leczenie z reguły wiąże się z przyjmowaniem antybiotyków.


Zobacz również opis choroby: Cysta

Objawy torbiela

Torbiel inaczej cysta jest wypełnioną płynem bądź galaretowatą substancją przestrzenią, która może się pojawić w różnych miejscach ciała. Torbiele są swego rodzaju łagodną formą nowotworów. Jednak istnieje ryzyko przekształcenia się w nowotwory złośliwe, stąd też nie należy ich lekceważyć.... czytaj więcej

Fluoroscencyjne nowotwory mózgu ułatwiają operację

Lekarze brytyjscy dokonali pewnego eksperymentu: przeprowadzili proces pozwalający uczynić widocznymi nowotwory mózgu. Widocznymi pod promieniowaniem UV, dla jasności. Jest to właściwość, która pozwala chirurgom lepiej zlokalizować masę nowotworową i ją wyciąć w czasie operacji.... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Wskazówki dla starszych ludzi, jak mogą walczyć z chorobami

Wskazówki dla starszych ludzi, jak mogą walczyć z chorobami

Zobacz jak można zapobiegać chorobom »

Najnowsze objawy

Tagi

Aktualności