Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy zapalenia szyjki macicy

Zapalenie szyjki macicy jest bardzo powszechnym schorzeniem wśród kobiet. Najczęstszą przyczyną jego powstania są bakterie przenoszone drogą płciową, jednak czasami zdarza się, że stan zapalny wywołują czynniki zewnętrzne takie jak reakcje alergiczne na lateks, środki plemnikobójcze lub środki antykoncepcyjne.

Zobacz również opis choroby: Zapalenie szyjki macicy

Wiele kobiet nie posiada żadnych objawów wskazujących na zapalenie szyjki macicy. Warto jednak wiedzieć jakie symptomy mogą wystąpić podczas trwania choroby.

Objawy zapalenia szyjki macicy

Najczęściej występującymi objawami są szarawe lub jasnożółte upławy. W momencie kiedy stan zapalny jest duży, upławy są koloru białego. Również ich zapach może być nieprzyjemny.

Kolejnym  symptomem wskazującym na stan zapalny szyjki macicy są nieregularne miesiączki lub plamienia występujące pomiędzy nimi. Krwawienie może wystąpić również po stosunku, a w jego trakcie możliwe jest odczuwanie bólu w dole brzucha lub dolnym odcinku pleców.

Taki rodzaj bólu może być również odczuwany na co dzień lub pojawiać się okresowo. Zapaleniu szyjki macicy towarzyszy też swędzenie lub pieczenie okolic intymnych. Może być również odczuwalna opuchlizna.

Nieregularne krwawienia po okresie menopauzy także mogą świadczyć o zapaleniu szyjki macicy.

Do innych symptomów zalicza się także:

  • zaparcia
  • bóle głowy
  • utratę apetytu
  • ogólne złe samopoczucie

Objawy wskazujące na zaawansowany stan zapalny to wysoka gorączka, wymioty i ból pleców lub podbrzusza. W momencie wystąpienia tych objawów należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Jeśli bakterie, które wywołały zapalenie przedostały się do cewki moczowej może występować częstomocz lub ból podczas oddawania moczu. Bakterie mogą przedostać się również do takich organów jak macica, jajowody czy jajniki.

Jak widać, objawy zapalenia szyjki macicy są niespecyficzne i mogą wskazywać na inne choroby. Dlatego jeśli wystąpią jakiekolwiek symptomy mogące wskazywać na stan zapalny okolic intymnych zawsze należy zwrócić się o pomoc do lekarza specjalisty, który przeprowadzi odpowiednie badania i rozpocznie leczenie.

Paulina Osowska

Zobacz również opis choroby: Zapalenie szyjki macicy

Objawy nadżerki szyjki macicy

Nadżerka szyjki macicy jest powszechnie występującą dolegliwością, z którą stykają się kobiety. Przyczyną choroby może być niewyleczony stan zapalny dróg rodnych lub zaburzenia hormonalne. Nadżerka prowadzi do tego, że zamiast nabłonka wielowarstwowego płaskiego w części pochwowej macicy, znajduje się żywoczerwony ... czytaj więcej

Objawy niewydolności szyjki macicy

Niewydolność szyjki macicy to schorzenie, które dotyka wiele kobiet spodziewających się dziecka. Polega ono na przedwczesnym rozszerzeniu się szyjki macicy, w efekcie czego dość często ciąża kończy się poronieniem bądź też porodem przedwczesnym.... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy